שלחתי לך מייל עם התשובות!

לא קיבלת אותו?

כדאי לבדוק שהוא לא הגיע לספאם או תיבת קידומי המכירות

מצאת אותו? כדאי לסמן כלא ספאם כדי לקבל הודעות בהמשך

הידעת?

יש לי קורס הכנה לשנה א'

שייתן לך את כל הידע הכלים והיכולות הנדרשים להצלחה בקורסים המתמטיים בשנה א’.

הדרך שלך להצלחה

עם 36% נשירה מהלימודים – הכנה ללימודים היא הכרחית. בקורס הדיגיטלי שיצרתי אחרי 10 שנים של מחקר ופיתוח והוראה של אלפי סטודנטים – תקבלו את כל הכלים להצלחה בקורסים המתמטיים בתואר.

הידעת?

36% נושרים ממדעי המחשב והנדסה

דו”ח של מבקר המדינה קבע כי 42% לא מסיימים את לימודי מדעי המחשב ובאיזור
30% שלא מסיימים את לימודי ההנדסה, כאשר רוב הנשירה מתרחשת בשנה הראשונה. אחת הסיבות העיקריות לנשירת הסטודנטים הוא הכישלונות בקורסים המתמטיים שבחלק גדול מהם יש למעלה מ-50% נכשלים.

קיבלת 100 ב-5 יחידות במתמטיקה? זה לא מספיק

הכנה מוקדמת היא הכרחית

יש הבדל תיהומי בין מתמטיקה תיכונית למתמטיקה אקדמית. המתמטיקה של הבגרות לא מכינה למתמטיקה אקדמית, וזו הסיבה לכמות הנושרים הגדולה. בשנה א’ אתם תיחשפו לעולם מתמטי חדש ותלמדו שפה חדשה. גם הפרקטיקה שונה – אם בתיכון עסקתם בעיקר בלפתור תרגילים, באקדמיה תידרשו בעיקר לכתוב הוכחות. הבעיה היא שאת הדברים הללו לא ילמדו אתכם ויזרקו אתכם למים העמוקים ישר מהרגע הראשון.

לכן חייבים להתכונן לפני, ולחזור על החומר של התיכון – זה פשוט לא מספיק. קורסי ההכנה שמציעים מוסדות הלימוד, המכינות והקורסים המקוונים פשוט חוזרים על החומר לבגרות, ולא יכינו אתכם לקראת המתמטיקה של התואר.

קורס ההכנה לשנה א’ הוא הקורס היחיד שמכין לקראת המתמטיקה שתתקלו בה בתואר.

מי שנושר מפסיד בין 5 ל-8 מיליון ש"ח

החשבון הוא פשוט – השכר הממוצע בהייטק לבוגרי מדעי המחשב והנדסה הוא 30,000 לעומת השכר הממוצע במשק שעומד על כ-12,000. הבדל זה בשכר כאשר סוכמים אותו לאורך שנות עבודה של אדם בוגר מגיע להבדל של כ-8 מיליון ש”ח (מבלי לקחת בחשבון ריבית דריבית, אבל גם ללא מיסים). בכל אופן, מדובר בהבדל של לפחות 5 מיליון ש”ח.

הקורס הוא השקעה חכמה

כאשר עושים חשבון, חושבים על הדברים באופן רציונלי ומבינים מה מונח על הכף – ברור שצריך לעשות את כל מה שנדרש כדי לצלוח את הקורסים המתמטיים ולסיים את התואר בהצלחה.

אין עוד קורס כמו קורס ההכנה לשנה א’. בקורס הושקעו שנים רבות של פיתוח ומאות אלפי שקלים. הקורס הוא לא זול, אך הוא גם לא יקר ביחס למה שהוא נותן, ומה שהוא נותן זה את כל הידע, הכלים והיכולות כדי להצליח בקורסים המתמטיים ובתוך כך בתואר. זה שווה מיליונים.

לכן, ההשקעה בקורס בקורס היא מזערית ביחס להחזר שלה, פי אלפים מעלותו. לכן, מדובר באחת ההשקעות הטובות ביותר שתוכלו לעשות עבור עתידכם.

התחילו ללמוד בקורס ללא עלות

סטודנטים ממליצים

נגן וידאו אודות סטודנטית ממליצה ללמוד בקורס הכנה לשנה א למדעי המחשב והנדסה

דירוג גוגל Google

4.9
5/5

לעלות ברמה

כל מה שצריך כדי להגיע מוכנים לתואר

המתמטיקה שתתקלו בה באקדמיה שונה לחלוטין מהתמטיקה התיכונית.

אם בתיכון מה שעשיתם בעיקר היה לפתור תרגילים, באקדמיה אתם בעיקר תדרשו לכתוב הוכחות. ובאופן אבסורדי – את זה לא מלמדים באף קורס מתמטי בתואר!

בקורס הכנה תלמדו כל מה שיעזור לכם להצליח בקורסים בשנה א’ במתמטיקה ושלא מלמדים לא בתיכון ולא באקדמיה. אתם תכירו את השפה המתמטית והלוגית ותלמדו כיצד לחשוב ולנסח את הדברים באופן פורמלי. וגולת הכותרת – תלמדו איך לכתוב הוכחות בכוחות עצמכם.

לדעת את המבנה המשותף לכל הנושאים

בניגוד לשפות טבעיות – למתמטיקה יש תחביר ומבנה פשוט מאוד מאוד שחוזר על עצמו בכל התחומים במתמטיקה. ברגע שיודעים אותו – כל הנושאים במתמטיקה פתאום מתחברים ומתבהרים. וגם – אפשר לשכפל הצלחות וללמוד נושאים חדשים בקלות.

לדבר מתמטיקה

בדר”כ מרצים מתחילים ללמד ולדבר כאילו הסטודנטים כבר יודעים ודוברים את השפה. ברור שככה לא ניתן ללמוד. מתמטיקה היא שפה, ולכן כדאי ללמוד אותה כמו שלומדים שפה שנייה. מתמטיקה מדוברת שיטת הלימוד שפיתחתי תאפשר לכם ללמוד נושאים חדשים בקלות, במקום להיתקל שוב ושוב בקשיים.

להתהלך בעולם המתמטי

במקום להיות אבודים אתם תסגלו כלים ויכולות להרגיש בטוחים בעולם המתמטי כך שממש תוכלו להתהלך בו. הגעתם לטריטוריה חדשה? אין בעיה, הרגליים הם אותם רגליים והדרך שלכם לראות את העולם המתמטי תשאר אותו דבר. הדברים נהיים פשוטים.

לעבוד באופן פורמלי

מאוד קשה לעשות מתמטיקה עם שפה טבעית (עברית, אנגלית וכו’) – שפות טבעיות הן לא מדוייקות מספיק, ומבלבלות אותנו ביחס לסדר הדברים בהוכחות. לכן, נרצה לדעת איך לעבוד באופן פורמלי בצורה הטובה ביותר.

לנצל את השפה הטבעית

לשפה הטבעית יש חסרונות, אבל יש לה לעיתים גם יתרונות. אנחנו נרצה לעבוד לא רק באופן פורמלי, אלא גם לנצל את היתרונות של השפה הטבעית, ולדעת לעבור טוב משפה טבעית לפורמלית וחזרה.

הוכחות לוגיות טהורות

הוכחות מתמטיות הן מורכבות. אנחנו רוצים לפשט את העניינים. מתחילים עם הוכחות לוגיות טהורות ורק לאחר מכן מכניסים את המתמטיקה.

כלי עבודה להוכחה

חשוב לדעת באיזה כלים ניתן להשתמש לצורך הוכחות. כרגע, אתם לא יודעים מהם הכלים בהם אתם יכולים להשתמש עבור הוכחות. אנחנו נלמד את כל הכלים האפשריים בצורה מסודרת ועם תרגול מאסיבי.

לדעת מתי להשתמש ואיך

לא מספיק רק לדעת באופן תיאורטי מהם הכלים הלוגיים להוכחה. צריך לדעת גם מתי כדאי להשתמש בכללים ומה יוביל אותנו למטרה. בקורס תסגלו לכם ידע פרקטי באיזה כלל כדאי להשתמש ומתי. וחשוב באותה מידה – אי-הוודאות ביחס ל”האם אני צודק?” יעלם.

לשלב את הלוגיקה והמתמטיקה

הוכחות מתמטיות הן מורכבות. אנחנו רוצים לפשט את העניינים. מתחילים עם הוכחות לוגיות טהורות ורק לאחר מכן מכניסים את המתמטיקה.

המרצה החדש שלך

אסף מנור

מרצה למתמטיקה ויזם. בעל ניסיון עשיר של מעל 15 שנים בהוראת מתמטיקה, לאלפי סטודנטים ותלמידים. הוא לימד בחוג להוראת מתמטיקה בסמינר הקיבוצים ובחוג למדעי המחשב במכללה האקדמית תל-אביב יפו. 

את שיטת הלימוד הייחודית שלו הוא פיתח לאורך 10 השנים האחרונות תוך כדי מחקר והוראה ובדיקתה עם אלפי סטודנטים.

הוא חבר בעמותת תפס”ן ששמה למטרתה לטפל בנוער נושר וכן גם מתנדב בפרויקט עמי”טים למדע לחיבור של ילדים משכבות מוחלשות לחשיבה ועשייה מדעית.

איתך לאורך כל הדרך

סוג חדש של קורס מקוון

זה לא עוד אחד מהקורסים המקוונים שנמצאים ברשת. מדובר בלימוד ברמה הגבוהה ביותר הן מבחינת התכנים והן מבחינת חווית הלימוד. בקורס הזה הועצמו כל היתרונות של לימוד דיגיטלי ואלה שולבו עם קהילה לומדת ותמיכה שלי ושל צוות ההוראה שלי.

אתם לא לבד

שאלו כמה שאלות שצריך, 24/7

אתם לא לבד. בניגוד לרוב הקורסים המקוונים – בקורס הזה אפשר וכדאי לשאול! בעמוד של כל שיעור יש אפשרות לשאול. אני והצוות שלי כאן כדי לענות על כל השאלות. בנוסף, תוכל לקרוא גם את השאלות של סטודנטים אחרים וללמוד מהם.

סרטונים ברמה הגבוהה ביותר

זהו מחזה נפוץ של קורסים מקוונים שאיכותם נמוכה – הן מבחינת התכנים והן מבחינת רמת ההפקה. בשני פרמטרים אלה הקורס מצטיין. מבחינת התכנים – אין עוד קורס כזה. הושקעו בו אלפי שעות של פיתוח לאורך שנים רבות. גם בצד ההפקתי אין הוא נופל בסטנדרט שהוצב – רמת הסאונד, הוידאו והעברת התכנים על-ידי מצגות מושקעות (כתב יד? לא תודה), בכל אלה הושקעו כדי להעביר עבורכם את חווית הלימוד הטובה ביותר.

תרגולים אינטרקטיביים

לא מספיק שהשיעורים יהיו ברמה הגבוהה ביותר. בלי תרגול טוב – אי-אפשר להתקדם. והתרגול בקורס הזה הוא הטוב ביותר. התרגולים בנויים בצורה מושלמת כך שמושגים בסיסיים מוטמעים והרמה עולה בהדרגה. תרגול קשה מדי – לא עוזר. כנ”ל גם תרגול קל.

התרגולים הם אינטרקטיביים ככה שאתם יודעים ביחס לכל שאלה אם צדקתם או טעיתם וגם מהי התשובה הנכונה.

עזרה 1-על-1

ניסיון של סטודנטים רבים שלמדו בקורס המקוון הראה שהוא בנוי בצורה כל כך טובה כך שרוב הסטודנטים לא נתקעים עימו, ואפילו לא זקוקים בשאילת שאלות לרוב. מעבר לשאלות שניתן לשאול באופן מקוון, אפשר גם לקבוע שיעור פרטי איתי או אחד מחברי הצוות שלי (בתשלום נוסף).

אפשרויות הרשמה

הכי משתלם

לכל הקורס מראש

כל החלקים

3,482

לאחר הנחה

 ₪ 2,200

לחודש

 ₪ 183

× 12 חודשים

החזר כספי מלא עד 7 ימים *

לפי תנאי הביטול

הרשמה בחלקים

בחלק זה נניח את היסודות, נראה את מבנה העומק המשותף לכל הנושאים במתמטיקה ונתחיל סיבוב ראשון במושגי היסוד שישמשו אותנו לאורך כל הדרך.

עלות: 595

לפרטים

להרשמה לחלק זה

בחלק זה נלמד את המבוא לתורת הקבוצות ופונקציות שמשמשים אותנו בכל תחום במתמטיקה ברמה אקדמית.

עלות: 1,139

לפרטים

להרשמה לחלק זה

ניתן להירשם לחלק זה רק אחרי סיום לימוד חלק א’

בחלק זה נתחיל את העבודה הלוגית שלנו עם תחשיב הפסוקים. נלמד באופן מסודר את השפה הלוגית, את המושגים הבסיסיים השונים, ונתרגל אותם באופן מעמיק. נמשיך עם לימוד מערכת ההוכחה של תחשיב הפסוקים, שגם כן תכלול תרגול רב. מה שנלמד בחלק זה יהווה בסיס לחלק הבא, המתקדם יותר בלוגיקה, אך גם ישמש אותנו בכל קורס מתמטי בתואר.

ניתן להירשם לחלק זה רק לאחר השלמת החלקים הקודמים.

עלות: 821

בחלק האחרון של הקורס נמשיך אל עבר הנושאים המתקדמים בלוגיקה עם העיסוק בתחשיב היחסים. תחשיב היחסים ייתן לנו עושר רב יותר מבחינת יכולת הביטוי הלוגית והמתמטית שלנו. נראה את כל יתר הכלים הלוגיים שישמשו אותנו במסגרת כל הוכחה במתמטיקה ונראה גם את היישום של הכללים הללו במסגרת הוכחות מתמטיות.

ניתן להירשם לחלק זה רק לאחר השלמת החלקים הקודמים

עלות: 927

מתחילים עם חלק א'

מחיר

 ₪ 595

לחודש

 ₪ 50

× 12 חודשים

בטוח שתצליח

לא הצלחת - לא שילמת!

למדת את כל הקורס לפני תחילת הסמסטר הראשון 

ונכשלת גם במועד א’ וגם במועד ב’ של אחד מהקורסים המתמטיים בסמסטר הראשון?

תקבל.י את כל הכסף בחזרה.

יש לך עוד שאלות? הנה התשובות.

שאלות ותשובות

יש לכם שאלה שלא מופיעה? שלחו לי הודעה.

כן ולא.

כן –  בכך שבמהלך הלימודים בקורס יהיו נושאים מהבגרות שנגע בהם, אבל כשאנחנו נעשה זאת זה יהיה לצורך העמקה והצגה של הנושא כבר ברמה אקדמית, ושלא נלמד כמו שצריך בבגרות (לדוגמא, כל הנושא של פונקציות).

לא – במובן שאין המטרה של הקורס לעשות רענון לנושאי המתמטיקה של הבגרות. המטרה של הקורס היא לתת לכם את מה שלא נלמד בבגרות ושהכרחי עבורכם להצלחה בקורסים המתמטיים בתואר. בכל מקרה, רוב הנושאים של הבגרות אינם נדרשים עבור מתמטיקה ברמה אקדמית. מה שחשוב בעיקר ללמוד לקראת לימודי המתמטיקה בתואר נמצא בקורס ההכנה. כן הייתי ממליץ לחזור על טריגונומטריה מהבגרות.

בין כל שיעור יהיה לך תרגול מקיף כך שכל נושא יוטמע. 

לא. במהלך הסמסטר אתם תהיו עמוסים עם קורסים רבים. אם תחכו עד שתרגישו שאתם לא מסתדרים אתם כבר תהיו בפער של כמה שבועות מבחינת החומר; או אז יהיה מוטל עליכם אז לעשות את עבודת ההכנה הזו, ובנוסף להשלים את שהחסרתם. בדיוק בגלל קו מחשבה זה ש”יהיה בסדר” 42% נושרים.

מדובר בקורס דיגיטלי הכולל כ-130 שיעורים של סרטונים מוקלטים. כל שבוע יועלו מקבץ של סרטונים (החל מתחילת אוגוסט) לאתר הקורס בהם תוכלו לצפות בכל זמן שתחפצו ובקצב שלכם. הסרטונים יעלו כולם עד סוף אוקטובר, כך שתספיקו ללמוד את החלק הארי של הדברים עד תחילת הלימודים.

בשיעורים עצמם יהיו תרגולים רבים שמומלץ יהיה לעצור את הסרטון ולפתור בעצמכם לפני צפייה בפתרון. בנוסף, בין השיעורים יהיו שאלונים אמריקאיים כדי לחזור על הנלמד בשיעור. בתום כל שאלון תקבלו משוב באילו שאלות צדקתם ובאילו טעיתם. בנוסף יהיו תרגולים נוספים למעוניינים שמומלץ יהיה לפתורם (הם ללא פתרון).

הקורס בנוי כך שהדברים נבנים מהיסודות הפשוטים ביותר ולאט-לאט אנו עושים הרכבות של אותם יסודות פשוטים לכדי דברים מורכבים. לכן, אם תלמדו את כל הנושאים אחד אחרי השני ותתרגלו – הדברים יסתדרו.

אולם אם בכל זאת יהיה דבר-מה שלא יהיו ברור לכם, ובניגוד לקורסים דיגיטליים אחרים, תוכלו לקבל מענה בשתי אפשרויות:

  1. צ’אט בתוך הקורס המיועד לסטודנטים של הקורס בו תוכלו לשאול שאלות ולהתדיין. אני גם אהיה בצ’אט וגם אענה על שאלות.
  2. תוכלו לקבוע איתי שיעור פרטי לחידוד של נושא זה או אחר.

באופן עקרוני כן. הקורס אינו מניח ידע מוקדם רב ובונה את הדברים מהיסודות ביחס למתמטיקה ברמה אקדמית.

עם זאת, הקורס מיועד למי שהתקבל ללימודים אקדמיים ובו תנאי קבלה עם דרישות קדם במתמטיקה לתארים במדמ”ח או הנדסה. לכן, ייתכן שיהיו דברים נוספים שאינם נמצאים בקורס ושיהיה עלייך להשלים לקראת התואר. ניתן להתייעץ איתי ובמידת הצורך לבנות תוכנית אישית.

זה מאוד תלוי בקצב הלימוד שלך. היו לי תלמידים שלמדו את הקורס באופן אינטנסיבי מאוד במשך שבוע עד שלושה שבועות והיו כאלה שלמדו אותו בחודש או חודשיים. הכל תלוי באיזה קצב לומדים.

אם כבר הסמסטר קרוב ואין לך הרבה זמן – זה סיבה עוד יותר טובה להתחיל ללמוד ובאופן אינטניסיבי. גם לא יקרה דבר אם הלימוד של הקורס יגלוש לשבוע-שבועיים הראשונים של הסמסטר.

ואדרבה – אם כבר התחילו הלימודים ואתה במהלך הסמסטר, אזי כדאי להתחיל ללמוד כמה שיותר מהר ובאופן אינטנסיבי. זה מה שיעזור לך עם הקורסים המתמטיים.

כן, הקורסים הללו בעבודה והתכנון הם שהם יעלו בתחילת שנת הלימודים.

כן בהחלט. לימדתי את הקורס הזה מאות תלמידים באופן פרטי, ואפשר ללמוד אותו רק בשיעורים פרטיים, בשילוב עם הקורס הדיגיטלי או רק הקורס.

תהיה לך גישה לקורס למשך 150 יום ממועד ההרשמה לקורס.

בהחלט! הקורס לא מניח ידע מוקדם רב, ובונה את הדברים מהיסודות. עם זאת, חשוב לדעת שהקורס מיועד לתת את ההכנה הנוספת לקראת תואר ראשון במדעי המחשב או הנדסה, מעבר לנלמד במערכת החינוך ולקראת הבגרות, ולכן אם תבחרו לאחר מכן כן ללכת בכיוון של לימודים לתואר במדמ”ח או הנדסה ייתכן ותצטרכו להשלים חלק מנושאי הלימוד שמכוסים בבגרות, אם אינכם יודעים אותם.

אין שום דבר רע בלהתרענן על הנושאים שלמדתם לבגרות, אבל זה לא הפקטור המרכזי שאתם צריכים בהתכוננות למתמטיקה ברמה אקדמית. מעטים הנושאים שלמדתם לבגרות שבאמת תעשו בהם שימוש במהלך הלימודים באקדמיה. מה שאתם באמת צריכים הוא הכנה למתמטיקה ברמה אקדמית. לא לחזור על מה שכבר למדתם. ואת זה אף קורס ואף סרטון לא באמת מציע.

בנוסף, הסרטונים הללו אולי חוזרים על הדברים ברמה תיאורטית, אבל מה שחשוב הוא שתעשו דברים בפרקטיקה ותתרגלו. לסרטונים ביוטיוב אין חוברת תרגילים, ואין מבחנים אמריקאיים אחרי כל סרטון.

אנחנו בטוחים ב-100% בקורס הזה. עם זאת, אנחנו גם יודעים שלעיתים סטודנטים חוששים שמא הם לא יתחברו לדברים, אחרי שהם כבר חוו אכזבות בעבר. לאור זאת, אנחנו מציעים להוריד את החשש. ניתן להירשם לקורס ולבקש לבטל את הרישום ולקבל החזר כספי מלא, זאת בתנאי שבקשת הביטול נעשתה עד 7 ימים ממועד ההרשמה. בנוסף, מי שמבקש לבטל נדרש לקיים את התנאים הבאים:

  1. אנחנו צריכים לראות שנעשה ניסיון אמיתי ללמוד עם הקורס. זה אומר שמי שזכאי לבקשת הביטול הוא מי שסיים לפחות 5 שיעורים ואת התרגולים הנלווים להם.
  2. התלמיד לא התקדם מעבר ל-10 שיעורים הראשונים.

חשוב לשים לב שהאפשרות לביטול ולקבל החזר כספי מלא חל רק על ההרשמה לכלל הקורס ואיננו חל על ההרשמה בחלקים.

אני כל כך בטוח בהצלחה של מי שילמד בקורס כך שאני יכול לתת את ההתחייבות שאם למדת את כל קורס ההכנה ונכשלת באחד הקורסים המתמטיים בסמסטר הראשון שלך ללימודים לאחר הלימודים בקורס ההכנה – תקבל את כל הכסף בחזרה. כמה דברים שחייבים להתקיים על-מנת שתהיה זכאי לכך:

א. עלייך לסיים את קורס ההכנה כולו לפני תחילת הסמסטר הראשון באקדמיה.

ב. המוסד שהתקבלת אליו הוא כל מוסד לימוד להשכלה גבוהה בארץ שאיננו האוניברסיטה הפתוחה, וזאת מכיוון שלפתוחה כל אחד יכול להתקבל ולהתחיל ללמוד, אפילו אם הוא חסר ידע קודם של בגרות. קורס ההכנה מיועד למי שהתקבל ללימודים אקדמיים, כלומר יש לו את הידע הקודם הנדרש לצורך קבלה, והוא רק נועד לגשר על הפער בין המתמטיקה של הבגרות לזו באקדמיה ולהכין למתמטיקה אקדמית.

ג. הקורס שבו נכשלת הוא אחד שבו ניגשת הן למועד א’ והן למועד ב’ ולא עברת בציון עובר אף אחד מהמועדים.

יש לכם עוד שאלות? שלחו לי הודעה.

עדיין מתלבטים?

אין סיבה. יש לכם 7 ימים להתנסות.

ניסיתם ולא הייתם מרוצים? קבלו החזר כספי מלא
(לפי תנאי הביטול)

אסף מנור

דף תודה – מבדק – לא מתחיל

אסף מנור

אסף מנור

בדר"כ עונה תוך 2 דקות

אסף מנור

הי! 👋

בכל שאלה – אפשר לכתוב לי.