אלגברה לינארית

שיעורים פרטיים

שיעורים קבוצתיים

מרתונים

מה לומדים באלגברה לינארית

האובייקט העיקרי שבו עוסקים באלגברה לינארית הוא מרחב וקטורי. ניתן לשאול כל מיני שאלות אודות מרחבים וקטורים וכן על הקשרים השונים בין מרחבים וקטורים שונים, מה שמכונה לרוב כטרנספורנציות לינאריות או העתקות לינאריות. עוד סוג אובייקט שנשתמשים בו רבות הוא מטריצה. ניתן לבצע פעולות שונות על מטריצה, וניתן גם להשתמש במטריצות כדי לייצג העתקות לינאריות, כמו גם ע"מ לפתור מערכות של משוואות.

למה סטודנטים מתקשים באלגברה לינארית?

ישנו הבדל תהומי בין מתמטיקה תיכונית לזו האקדמית. על הפער הזה לא מגשרת לא מערכת החינוך ולא המערכת האקדמית וזו הסיבה העיקרית למה סטודנטים נכשלים במתמטיקה. נדרשת עבודת הכנה להכיר את העולם המתמטי החדש, ובעיקר לשנות את הגישה – במקום לפתור תרגילים, להוכיח משפטים.

איך להצליח בקורס

תנאי הכרחי להצלחה בקורס הוא לדעת איך לעבוד באופן פורמלי, איך לקרוא את הלוגית החדשה לכם ואיך לכתוב הוכחות. בקיצור, איך לשחות בעולם החדש הזה. אידיאלית, הייתם צריכים ללמוד בקורס הכנה לשנה א'. אם הגעתם לכאן כבר המהלך הסמסטר כדאי ללמוד את הקורס כתיבת הוכחות שהוא למעשה כמו קורס ההכנה רק מתקיים במהלך הסמסטר ובאופן אינטנסיבי הרבה יותר. לאחר השלמה של הידע הזה – אפשר לפנות לנושאי הקורס, ואז העניינים הרבה יותר פשוטים.

speech-bubble-640

השאירו פרטים

ואחזור אליכם בהקדם

רוצים להיות כוכבי מתמטיקה?

הירשמו לרשימת התפוצה לקבלת כל המאמרים והעידכונים.

קורס הכנה לשנה א' במדעי המחשב והנדסה