Play Video about אסף מנור

אתם בשנה א’ במדעי המחשב, הנדסה או מדעים מדוייקים ואתם לא יודעים מה המרצה רוצה, מה זו הוכחה ואיך בכלל עושים את הדבר הזה? אתם לא לבד. רוב הסטודנטים במצב הזה, פשוט מכיוון שלא לימדו אתכם איך להוכיח!

הקורס שיצרתי הוא ייחודי ולא ניתן למצוא דומה לו. הוא ייתן לכם את כל הכלים, הידע והיכולות ההכרחיים על-מנת לכתוב הוכחות בכל קורס מתמטי – בדידה, לינארית, חדו”א ועוד. זה מה שחסר לכם כדי להצליח.

הקורס מקוון, כך שתוכלו ללמוד בזמן ובקצב שלכם, ויכלול גם תרגולים אינטרקטיביים.

בקרוב!

הקורס מקוון ויעלה לאוויר בשבועות הקורבים

הרשמו לעידכון כשיעלה הקורס

להצליח בכוחות עצמכם.

המרצים שלכם הראו לכם עד כה מה הם עושים, אולם לא לימדו אתכם מה לעשות בעצמכם. אבל יש הבדל בין לראות לבין לעשות. אם נצפה בפסנתרן מחונן לא נלמד מכך איך לנגן. אותו דבר עם כתיבת הוכחות. לא מספיק לראות – אפשר וצריך ללמוד איך לעשות את זה לבד.

קורס כתיבת הוכחות

מה בקורס?

בקורס תלמדו כל מה שתצטרכו כדי לכתוב הוכחות בכוחות עצמכם. תנאי ראשון והכרחי כדי להצליח לכתוב הוכחות בעצמכם הוא לסגל את האפשרות לפעול בחופשיות בשפה המתמטית ולעבור בקלות משפה טבעית לשפה לוגית ובחזרה. אנחנו נפרק את הדברים למרכיבים הפשוטים ביותר. נתחיל במבוא למתמטיקה מדוברת. אתם תקבלו את האוריינטציה והידע של השפה המתמטית. תראו את מבנה העומק התחבירי שמשותף לכל התחומים במתמטיקה, וכך כל נושא חדש יהיה לכם קל ופשוט להבנה, כי יהיה אותו מבנה שיחזור על עצמו. אתם תקבלו כלים לקרוא ולנתח הטקסטים המתמטיים שניצבים מולכם.

נעבור לאחר מכן להעמיק בלוגיקה. למדתם לוגיקה בקורסים השונים, אבל ממש לא בצורה מספקת. בעיקר, לא ראיתם איך הלוגיקה משתמש אותנו בהוכחות מתמטיות. הלוגיקה היא הכלי הראשון במעלה בהוכחות. אנחנו נעסוק בהוכחות לוגיות טהורות, ללא המתמטיקה. הסיבה היא שכשהדברים מורכבים מדי – קשה להבין וליישם בעצמך. לבסוף, רק לאחר שתצליחו את ההוכחות הלוגיות הטהורות נעבור ליישום של הלוגיקה במתמטיקה. מטרתנו תמיד להתחיל מדברים פשוטים ואז לייצר הרכבות, כך שכל שלב הוא פשוט הרכבה של שלב קודם. באופן הזה – בשום שלב לא יהיה עבורכם משהו לא ברור.

במידת הצורך במהלך ההרצאות יהיו עוזרי הוראה בצ’אט אותם ניתן יהיה לשאול שאלות, בנוסף לאפשרות לשאול את המרצה. הכל כדי שתצליחו.

0
סטודנטים

תלמידים ממליצים

לימדתי כבר מעל 1000 סטודנטים מכמעט כל מוסדות הלימוד.

5/5
קורס כתיבת הוכחות

אביב אלפנדרי
סטודנטית לתואר שני במתמטיקה

"אסף סבלני, תומך ומסביר הכל מהבסיס. מומלץ בחום!"

5/5
קורס כתיבת הוכחות

עומר רגב
סטודנט למדעי המחשב

"מדובר במורה יוצא דופן שעוזר לך להבין לעומק את המתמטיקה"

[grw id="13682"]

קצת עלי

אני מרצה למתמטיקה. לימדתי בחוג להוראת המתמטיקה בסמינר הקיבוצים, בחוג למדעי המחשב במכללה האקדמית ת”א-יפו ועוד. בעל ניסיון של 15 שנה בהוראת מתמטיקה. רוצה להפוך את המתמטיקה לפשוטה עבור הרבים.

עוד עלי

קורס כתיבת הוכחות

שאלות ותשובות

הקורס מיועד לכל הסטודנטים שלומדים שנה ראשונה במדעי המחשב, הנדסה, מדעים מדוייקים או הנדסה. מה שנלמד יהיה לכם לעזר בכל קורס במתמטיקה ובעיקר במתמטיקה בדידה, אלגברה לינארית, חדו”א (אינפי) ועוד.

בהחלט. הנה נושאי הקורס:

  • שבוע 1: מבוא למתמטיקה מדוברת – תחביר השפה המתמטית, הקשר בין שפה טבעית לשפה מתמטית, התחביר המשותף לכל התחומים במתמטיקה, איך לקרוא מתמטיקה בקלות, טענות ושמות עצם, טיעונים, איך לעבוד בצורה פשוטה עם תבניות ונסחאות, טקסונומיה, טבלת הקסם, מערכת אקסיומטית.
  • שבוע 2: פונקציות; תחשיב הפסוקים – כתיבה פורמלית, מבנה השפה, הגדרת נב”כ, הצרנות ומעבר חזרה משפה לוגית פורמלית לשפה טבעית, מודלים וטבלאות אמת, שקילויות לוגיות.
  • שבוע 3: מערכת הוכחה דדוקטיבית בתחשיב הפסוקים. התחלת תחשיב היחסים – כתיבה פורמלית, מבנה השפה, הגדרת נב”כ.
  • שבוע 4: תחשיב היחסים – הצרנות ומעבר חזרה משפה לוגית פורמלית לשפה טבעית, מודלים, מערכת הוכחה דדוקטיבית בתחשיב היחסים.
  • שבוע 5: יישום של הכלים הלוגיים של הדדוקציה של תחשיב הפסוקים ותחשיב היחסים בהוכחות במתמטיקה.

בהחלט. בין כל שיעור ינתנו תרגילים ודפי עבודה לבית.

השאירו פרטים

ואחזור אליכם בהקדם

רוצים להיות כוכבי מתמטיקה?

הירשמו לרשימת התפוצה לקבלת כל המאמרים והעידכונים.

קורס הכנה לשנה א' במדעי המחשב והנדסה