חדו"א / אינפי

חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי

שיעורים פרטיים

שיעורים קבוצתיים

מרתונים

איך מצליחים בקורס

סטודנטים רבים מתקשים בקורס חדו"א (אק"א חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, אק"א אינפי). פעמים רבות מדובר בקורס ראשון בתואר ומדובר בסוג של "הלם בקו"ם" מתמטי. בניגוד לקורסים כמו לינארית או בדידה – רבים מהנושאים כן מוכרים מהתיכון. עם זאת, ישנה היתקלות במושגים חדשים רבים ורמת הדיוק הנדרשת מהתלמידים היא כזו שהם עוד לא נתקלו בה. הדברים הללו מתנסחים במסגרת שפה חדשה הכוללת סימנים חדשים רבים ואלה יכולים לייצר חוסר אוריינטציה. אולם, אם שמים דגש על לימוד המתמטיקה, ובאופן ספציפי – החדו"א, כשפה, אזי הדברים נהיים פשוטים בהרבה.

השפה הזו מתנסחת לרוב באמצעות השפות הלוגיות – תחשיב הפסוקים ותחשיב היחסים. אחת הבעיות בקורס היא שמלמדים לוגיקה במקרה הטוב בשיעור הראשון (ולעיתים רק חלק מהשיעור הראשון). וזאת רק ביחס לשפה הלוגית. הדבר הבאמת בעייתי שלא מלמדים כחלק מחלק הלוגיקה הוא איך לכתוב הוכחות. במהלך הקורס מראים הוכחות של כל מיני משפטים, אבל לא מלמדים את התלמיד כיצד להוכיח בכוחות עצמו. מתבססים על זה, כפי שהוא הדבר בדר"כ בקורסים במתמטיקה, שהתלמיד ילמד זאת על-ידי חיקוי. אך אין הדבר עובד. "איך להוכיח" הוא משהו שיש ללמוד אותו באופן מסודר, כנושא בפני עצמו. עוד חסר רציני בלימוד הקורס בדר"כ הוא לימוד קצר מדי של תורת הקבוצות ובפרט איך להוכיח ביחס לתורת הקבוצות.

בקיצור – בהתחלה (בערך בשבועיים הראשונים) "זורקים" על הסטודנטים המון נושאים חשובים מאוד, שהיה ראוי להקדיש להם יותר זמן, שכן הם הבסיס להמשך. אי-ידיעת אותם נושאים הוא שמקשה על מרבית הסטודנטים.

החסרים הללו: אי-לימוד המבנה הבסיסי של כל שפה מתמטית (מתמטיקה מדוברת) וכן הלימוד הקמצני של הלוגיקה, ובתוך כך איך לכתוב הוכחות, אלה הם הסיבות לקשיים ולכשלונות של הרוב המוחלט של הסטודנטים בקורס (ולמעשה גם בקורסים נוספים).

איך מצליחים בקורס?

יש לי תוכנית לימודים מסודרת אותה לימדתי כבר מאות רבות של תלמידים להצלחה בקורס זה ובקורסים מתמטיים נוספים. לומדים לוגיקה בצורה טובה כמו גם את הבסיס של תורת הקבוצות. לאחר מכן בונים את הנושאים החדו"איים עקב בצד אגודל. זו הדרך.

אסף מנור | מרצה למתמטיקה
5.0
מבוסס על 52 ביקורות
powered by Google
Delta7Actual
Delta7Actual
11:40 11 Jul 21
היה לי מאוד קשה בכל הקשור למתמטיקה, ואז גיליתי את אסף. ממליץ בחום, אם אתם צריכים מורה פרטי, תבחרו בו.
Orit
Orit
15:12 04 Jul 21
לימודים בדרך הכי נכונה וכיפית,אסף מסביר את הכל בצורה הכי טובה שיש
lior bibi
lior bibi
13:57 05 Apr 21
היי אני ליאור ואני תלמידה של אסף .לפני שהגעתי ללמוד אצל אסף מתמטיקה היה מקצוע שגורם לחרדה ולסטס מאוד גבוהים .כשהגעתי לשיעור הראשון אמל אסף דבר ראשון החרדה ירדה מהמקצוע והתחיל איזו התעניינות אפילו במקצוע .אסף מלמד את מקצוע המתמטיקה בדרך כלכך פשוטה וזה גורם לך להבין את החומר בצורה טובה יותר .אסף נותן לך להבין את המתמטיקה ויודע להסביר הכל במטרה שהכל יהיה מובן ולענות על שאלות ולא להשאיר אותך בספק .חווית הלימוד אצל אסף היא מפרה ומלמדת .אני אישית אוהבת ללמוד אצלו וממליצה בחום לכל מי שרוצה להכיר את המתמטיקה ולהבין את השפה הזו .
Dan Kor
Dan Kor
09:41 01 Apr 21
במשך 12 שנות לימוד לא הצלחתי להתחבר למתמטיקה. התחלתי ללמוד עם אסף כדי לשנות את האופן בו אני קולטמתמטיקה ולפתוח דף חדש. אין ספק שזו הייתה החלטה נכונהמומלץ, מומלץ, מומלץ!
lia goutnik
lia goutnik
20:24 06 Dec 20
חוויה מתקנת לכל השנים שבהן סבלתי ממתמטיקה. אסף מסביר בצורה ברורה וקלילה ובונה את ההבנה בהדרגה. ממליצה בחום.
אור בן יהודה
אור בן יהודה
07:59 19 Nov 20
אסף הוא מורה מעולה,חביב ותומך אשר מסביר בצורה פשוטה וברורה.עוזר במתן מסוגלות להתמודד עם נושאי המתמטיקה השונים בעזרת יצירת שפה משותפת וחיבור הנקודות הדומות אשר קושרות אותם.
gilad cochavi
gilad cochavi
19:39 18 Nov 20
מורה מקצועי ומסביר פנים שיודע להיכנס לעומק הפרטים במקרה הצורך, ולהעביר את החומר בצורה טובה.
הביקורות הבאות
mail

השאר פרטים ואחזור אלייך

גוגל

דירוג גוגל Google

5.0
5/5

מבוסס על 50 ביקורות

יש לך שאלה מתמטית
שאתה צריך בה עזרה?

כתוב אותה בפורום ואענה עליה בהקדם.