איך להצליח בקורסים

אם כבר התחלת את לימודייך האקדמיים, ואלה כוללים לימודי מתמטיקה, ודאי חשת בהבדל הגדול בין לימודים אלו לבין מה שהכרת כלימודי מתמטיקה בתיכון. 

לימודי מתמטיקה ברמה אקדמית עוסקים בנושאים חדשים רבים שהתלמיד לא נתקל בהם בעברו. הם מחייבים היכרות עם מושגים חדשים ועם שפה חדשה (או שפות חדשות) וסימנים חדשים. לצערי, מכיוון שלימודי המתמטיקה במערכת החינוך לוקים בחסר, ואין מלמדים את התלמידים את המתמטיקה כשפה ומקנים לתלמידים יכולת אוריינטציה בשפה הזו – כל אלה יכולים להוביל את התלמיד לסחרור, תיסכול וסבל רב.

הבדל חשוב נוסף הוא כי בניגוד ללימודי המתמטיקה בתיכון שמתמקדים בחישובים למיניהם וב”פתרון” של תרגילים, לימודי המתמטיקה באקדמיה מתאפיינים בכתיבת הוכחות ופחות בפתרון תרגילים ובעיות (על אף שכמובן גם אלה קיימים). בנקודה זו רבים מהסטודנטים מתקשים, ומסיבה טובה – אף אחד לא לימד אותם להוכיח!

היכולת להוכיח איננה מתת אל, שיש כאלה שנולדים איתה וכאלה שלא. לא. מדובר ביכולת שניתן וצריך ללמוד אותה באופן מסודר. לצערי, דבר-זה לא נלמד בדר”כ וגורם לתלמידים לקושי עצום בלימודי המתמטיקה האקדמיים.

קורס כתיבת הוכחות

מטרת הקורס להקנות לסטודנטים אוריינטציה בעולם המתמטי האקדמי, את היכולת ללמוד נושאים מתמטיים חדשים בקלות ובהנאה וללמוד באופן מסודר ושיטתי כיצד לכתוב הוכחות מתמטיות ברמה אקדמית.

מתמטיקה אקדמית
אסף מנור

אסף מנור

בדר"כ עונה תוך 2 דקות

אסף מנור

הי! 👋

בכל שאלה – אפשר לכתוב לי.

רוצים להיות כוכבי מתמטיקה?

אסטרונאוט

הירשמו לרשימת התפוצה לקבלת כל המאמרים והעידכונים.