הכנה למדעי המחשב

התקבלת ללימודים? מזל טוב!

אם הגעת עד הלום משמע שהשקעת רבות והצלחת גם כן. תמיד חשבת על העתיד ועכשיו הזמן להבטיח שתמשיך להצליח בלימודים.

הידעת?

42% לא מסיימים את לימודי מדעי המחשב

דו”ח של מבקר המדינה קבע כי 42% לא מסיימים את לימודי מדעי המחשב ובאיזור
30% שלא מסיימים את לימודי ההנדסה. מבקר המדינה גם קבע כי אחת הסיבות העיקריות לנשירת הסטודנטים הוא היעדר הכנה מוקדמת ללימודים אקדמיים. הדבר נכון בעיקר ביחס לקורסים המתמטיים שבהם יש במקרים רבים למעלה מ-50% נכשלים.

הכנה למדעי המחשב

הכנה מוקדמת היא הכרחית

יש הבדל תיהומי בין מתמטיקה תיכונית למתמטיקה אקדמית. המתמטיקה של הבגרות לא הכינה אתכם למתמטיקה אקדמית, וזו הסיבה לכמות הנושרים הגדולה. בשנה א’ אתם תיחשפו לעולם מתמטי חדש ותלמדו שפה חדשה. גם הפרקטיקה שונה – אם בתיכון עסקתם בעיקר בלפתור תרגילים, באקדמיה תידרשו בעיקר לכתוב הוכחות. הבעיה היא שאת הדברים הללו לא ילמדו אתכם ויזרקו אתכם למים העמוקים ישר מהרגע הראשון.

לכן חייבים להתכונן לפני, ולחזור על החומר של התיכון – זה פשוט לא מספיק. צריך הכנה לקראת המתמטיקה של התואר.

על הקורס

מה נלמד?

כל מה שיעזור לכם להצליח בקורסים בשנה א’ במתמטיקה ושלא מלמדים בתיכון ושלא מלמדים באקדמיה. אלו הדברים שלא מלמדים שגורמים לכשלונות של הסטודנטים.

אתם תכירו את השפה המתמטית והלוגית ותלמדו כיצד לחשוב ולנסח את הדברים באופן פורמלי.

הדבר החשוב ביותר שתלמדו הוא כיצד לכתוב הוכחות. הגישה באקדמיה שונה מזו שבתיכון. אנחנו פחות שמים דגש על פתרון תרגילים, אלא על הוכחת משפטים, וזו הנקודה הבעייתית לרוב הסטודנטים.

הכנה למדעי המחשב

נעים מאוד

אני אסף ואני אלמד אתכם את הכל מהבסיס ועד הטפחות, בצורה מסודרת ומדויקת.

אני מרצה למתמטיקה. לימדתי בחוג להוראת המתמטיקה בסמינר הקיבוצים, בחוג למדעי המחשב במכללה האקדמית ת”א-יפו ועוד. בעל ניסיון של 15 שנה בהוראת מתמטיקה.

לימדתי כבר מאות סטודנטים מכל מוסדות הלימוד ואני יודע בדיוק מה אתם צריכים כדי להצליח בלימודים ולפי זה בניתי את שיטת הלימוד ותכנית הלימודים.

עוד עלי

בקרוב!

הקורס מקוון ויעלה לאוויר במהלך חודש יולי

הרשמה לקורס

קבלו עידכון כשהקורס יעלה

שאלות נפוצות

בגדול, בקורס לא נחזור על נושאי הלימוד שנלמדו בבגרות. מכיוון שהתקבלתם כבר ללימודים מצופה מכם לדעת את הנושאים הללו כבר. במהלך הלימודים בקורס יהיו נושאים מהבגרות שנגע בהם (לדוגמא, חקירה של פונקציות), אבל הציפייה שלכם לא צריכה שהקורס יהווה חזרה למה שנלמד לבגרות. המטרה של הקורס היא לתת לכם את מה שלא נלמד בבגרות ושהכרחי עבורכם להצלחה בקורסים המתמטיים בתואר.

מי שזקוק לחזרה גם על הנושאים של הבגרות יכול לפנות אלי לשיעורים פרטיים.

בין כל שיעור יהיה לך תרגול מקיף כך שכל נושא יוטמע. 

לא. במהלך הסמסטר אתם תהיו עמוסים עם קורסים רבים. אם תחכו עד שתרגישו שאתם לא מסתדרים אתם כבר תהיו בפער של כמה שבועות מהכיתה, יהיה מוטל עליכם אז לעשות את עבודת ההכנה הזו, ובנוסף להשלים את שהחסרתם. בדיוק בגלל קו מחשבה זה סטודנטים רבים כל כך נכשלים.

השאירו פרטים

ואחזור אליכם בהקדם

רוצים להיות כוכבי מתמטיקה?

הירשמו לרשימת התפוצה לקבלת כל המאמרים והעידכונים.

קורס הכנה לשנה א' במדעי המחשב והנדסה