תוכנית למוסדות אקדמיים

להוריד את אחוזי הנשירה

=

להעלות את ההכנסות

זה חשבון פשוט

הידעת?

36% נושרים ממדעי המחשב והנדסה

דו”ח של מבקר המדינה קבע כי 42% לא מסיימים את לימודי מדעי המחשב ובאיזור
30% שלא מסיימים את לימודי ההנדסה, כאשר 85% מהנשירה מתרחשת בשנה הראשונה. אחת הסיבות העיקריות לנשירת הסטודנטים הוא הכישלונות בקורסים המתמטיים שבחלק גדול מהם יש למעלה מ-50% נכשלים.

נשירה למה?

הסטודנטים לא מגיעים מוכנים למתמטיקה ברמה אקדמית

יש הבדל תיהומי בין מתמטיקה תיכונית למתמטיקה אקדמית. המתמטיקה של הבגרות לא מכינה למתמטיקה אקדמית, וזו הסיבה לכמות הנושרים הגדולה. בשנה א’ הסטודנטים נחשפים לעולם מתמטי חדש ולומדים שפה חדשה. גם הפרקטיקה שונה – אם בתיכון התלמידים עוסקים בעיקר בלפתור תרגילים, באקדמיה הם נדרשים לכתוב הוכחות ולעסוק בחומר מופשט.

מן המפורסמות היא העדות של המרצים לאורך השנים שהסטודנטים כתוצרים של מערכת החינוך מגיעים פחות ופחות מוכנים לאקדמיה.

על כל סטודנט נושר המוסד שלך מפסיד כ-100,000 ₪

ההפסד נובע מתשלומי שכ”ל של הסטודנט והשלמות של שכ”ל מות”ת אשר לא משולמות עבור שנים 3-2 (עבור סטודנט למדמ”ח) ושנים 4-2 עבור סטודנט להנדסה, בשל נשירת הסטודנט.

עשרות נושרים = מיליונים שקלים
מאות נושרים = עשרות מיליונים

החשבון פשוט. מדובר בהפסד הכנסה גדול מאוד לכל מוסד אקדמי, מעבר לעוגמת הנפש עבור הסטודנט.

אפשר לשנות את זה

הדרך להצלחה

עם 36% נשירה מהלימודים – הכנה ללימודים היא הכרחית. בקורס הדיגיטלי שיצרתי אחרי 10 שנים של מחקר ופיתוח והוראה של אלפי סטודנטים – הסטודנטים לעתיד מקבלים את כל הכלים להצלחה בקורסים המתמטיים בתואר.

לעלות ברמה

כל מה שצריך כדי שהסטודנטים יגיעו מוכנים לתואר

המתמטיקה שנתקלים בה באקדמיה שונה לחלוטין מהתמטיקה התיכונית.

אם בתיכון מה שעושים בעיקר הוא לפתור תרגילים, באקדמיה בעיקר נדרשים לכתוב הוכחות. ובאופן אבסורדי – את זה לא מלמדים באף קורס מתמטי בתואר!

בקורס הכנה הסטודנטים לעתיד ילמדו כל מה שיעזור להם להצליח בקורסים בשנה א’ במתמטיקה ושלא מלמדים בתיכון. הם יכירו את השפה המתמטית והלוגית וילמדו כיצד לחשוב ולנסח את הדברים באופן פורמלי. וגולת הכותרת – הם ילמדו איך לכתוב הוכחות בכוחות עצמכם.

לדעת את המבנה המשותף לכל הנושאים

בניגוד לשפות טבעיות – למתמטיקה יש תחביר ומבנה פשוט מאוד מאוד שחוזר על עצמו בכל התחומים במתמטיקה. ברגע שיודעים אותו – כל הנושאים במתמטיקה פתאום מתחברים ומתבהרים. וגם – אפשר לשכפל הצלחות וללמוד נושאים חדשים בקלות.

לדבר מתמטיקה

בדר”כ מרצים מתחילים ללמד ולדבר כאילו הסטודנטים כבר יודעים ודוברים את השפה. ברור שככה לא ניתן ללמוד. מתמטיקה היא שפה, ולכן כדאי ללמוד אותה כמו שלומדים שפה שנייה. מתמטיקה מדוברת שיטת הלימוד שפיתחתי תאפשר לכם ללמוד נושאים חדשים בקלות, במקום להיתקל שוב ושוב בקשיים.

להתהלך בעולם המתמטי

במקום להיות אבודים אתם תסגלו כלים ויכולות להרגיש בטוחים בעולם המתמטי כך שממש תוכלו להתהלך בו. הגעתם לטריטוריה חדשה? אין בעיה, הרגליים הם אותם רגליים והדרך שלכם לראות את העולם המתמטי תשאר אותו דבר. הדברים נהיים פשוטים.

לעבוד באופן פורמלי

מאוד קשה לעשות מתמטיקה עם שפה טבעית (עברית, אנגלית וכו’) – שפות טבעיות הן לא מדוייקות מספיק, ומבלבלות אותנו ביחס לסדר הדברים בהוכחות. לכן, נרצה לדעת איך לעבוד באופן פורמלי בצורה הטובה ביותר.

לנצל את השפה הטבעית

לשפה הטבעית יש חסרונות, אבל יש לה לעיתים גם יתרונות. אנחנו נרצה לעבוד לא רק באופן פורמלי, אלא גם לנצל את היתרונות של השפה הטבעית, ולדעת לעבור טוב משפה טבעית לפורמלית וחזרה.

הוכחות לוגיות טהורות

הוכחות מתמטיות הן מורכבות. אנחנו רוצים לפשט את העניינים. מתחילים עם הוכחות לוגיות טהורות ורק לאחר מכן מכניסים את המתמטיקה.

כלי עבודה להוכחה

חשוב לדעת באיזה כלים ניתן להשתמש לצורך הוכחות. כרגע, אתם לא יודעים מהם הכלים בהם אתם יכולים להשתמש עבור הוכחות. אנחנו נלמד את כל הכלים האפשריים בצורה מסודרת ועם תרגול מאסיבי.

לדעת מתי להשתמש ואיך

לא מספיק רק לדעת באופן תיאורטי מהם הכלים הלוגיים להוכחה. צריך לדעת גם מתי כדאי להשתמש בכללים ומה יוביל אותנו למטרה. בקורס תסגלו לכם ידע פרקטי באיזה כלל כדאי להשתמש ומתי. וחשוב באותה מידה – אי-הוודאות ביחס ל”האם אני צודק?” יעלם.

לשלב את הלוגיקה והמתמטיקה

הוכחות מתמטיות הן מורכבות. אנחנו רוצים לפשט את העניינים. מתחילים עם הוכחות לוגיות טהורות ורק לאחר מכן מכניסים את המתמטיקה.

יוזם התוכנית

אסף מנור

מרצה למתמטיקה ויזם. בעל ניסיון עשיר של מעל 15 שנים בהוראת מתמטיקה, לאלפי סטודנטים ותלמידים. הוא לימד בחוג להוראת מתמטיקה בסמינר הקיבוצים ובחוג למדעי המחשב במכללה האקדמית תל-אביב יפו. 

את שיטת הלימוד הייחודית שלו הוא פיתח לאורך 10 השנים האחרונות תוך כדי מחקר והוראה ובדיקתה עם אלפי סטודנטים.

הוא חבר בעמותת תפס”ן ששמה למטרתה לטפל בנוער נושר וכן גם מתנדב בפרויקט עמי”טים למדע לחיבור של ילדים משכבות מוחלשות לחשיבה ועשייה מדעית.

עם הסטודנט לעתיד לאורך כל הדרך

סוג חדש של קורס מקוון

זה לא עוד אחד מהקורסים המקוונים שנמצאים ברשת. מדובר בלימוד ברמה הגבוהה ביותר הן מבחינת התכנים והן מבחינת חווית הלימוד. בקורס הזה הועצמו כל היתרונות של לימוד דיגיטלי ואלה שולבו עם קהילה לומדת ותמיכה שלי ושל צוות ההוראה שלי.

הסטודנט לעתיד לא לבד

לשאול כמה שאלות שצריך, 24/7

הסטודנטים לעתיד לא לבד. בניגוד לרוב הקורסים המקוונים – בקורס הזה אפשר וכדאי לשאול! בעמוד של כל שיעור יש אפשרות לשאול. אני והצוות שלי כאן כדי לענות על כל השאלות. בנוסף, הם יכולים לקרוא גם את השאלות של סטודנטים אחרים וללמוד מהם.

סרטונים ברמה הגבוהה ביותר

זהו מחזה נפוץ של קורסים מקוונים שאיכותם נמוכה – הן מבחינת התכנים והן מבחינת רמת ההפקה. בשני פרמטרים אלה הקורס מצטיין. מבחינת התכנים – אין עוד קורס כזה. הושקעו בו אלפי שעות של פיתוח לאורך שנים רבות. גם בצד ההפקתי אין הוא נופל בסטנדרט שהוצב – רמת הסאונד, הוידאו והעברת התכנים על-ידי מצגות מושקעות (כתב יד? לא תודה), בכל אלה הושקעו כדי להעביר עבור הסטודנטים לעתיד את חווית הלימוד הטובה ביותר.

תרגולים אינטרקטיביים

לא מספיק שהשיעורים יהיו ברמה הגבוהה ביותר. בלי תרגול טוב – אי-אפשר להתקדם. והתרגול בקורס הזה הוא הטוב ביותר. התרגולים בנויים בצורה מושלמת כך שמושגים בסיסיים מוטמעים והרמה עולה בהדרגה. תרגול קשה מדי – לא עוזר. כנ”ל גם תרגול קל.

התרגולים הם אינטרקטיביים ככה שהסטודנטים לעתיד יודעים ביחס לכל שאלה אם הם צדקו או טעו וגם מהי התשובה הנכונה.

סילבוס הקורס

תוכן הקורס

הרחב הכל
חלק א' - מבוא למתמטיקה מדוברת
חלק ב' - מבוא לתורת הקבוצות, פונקציות ותבניות
תוכן הנושא
0% הושלמו 0/19 שלבים
תוכן הנושא
0% הושלמו 0/20 שלבים
חלק ג' - לוגיקה | תחשיב הפסוקים